Starostlivosť o spodnú bielizeň

Ako sa starať o spodnú bielizeň ?

 Ručné pranie spodnej bielizne

Najlepší spôsob, ako zachovať spodnú bielizeň a oblečenie stále ako nové je ručné pranie.
Pred praním je vhodné podprsenku zapnúť na háčiky, aby nedošlo k poškodeniu vytiahnutím nití z tkanín prípadne čipiek a bielizeň namočiť na 5-10 minút do vlažnej vody (môže byť aj s jemným pracím prostriedkom tekutého charakteru). Potom bielizeň šetrným spôsobom oprať, vytlačiť prebytočnú vodu z košíčkov a obvodu podprsenky a prepláchať v čistej vlažnej vode bez aviváže. Znova podobným spôsobom zbaviť bielizeň vody, košíčky vytvarovať a vrátiť do pôvodného stavu. Nikdy bielizeň nekrútiť ! 

 

Pranie spodnej bielizne v práčke

Používajte šetrný špeciálny program na ručné pranie s teplotou vody maximálne 30° C. 
Spodnú bielizeň vložte do textilného pracieho vrecka, ktorý zabráni prípadnému vypadnutiu kostice a poškodeniu nielen bielizne, ale aj bubna práčky.
Nepoužívajte aviváž !

 

Sušenie spodnej bielizne

Vystužené alebo vopred vytvarované košíčky nežmýkajte, len zľahka postláčajte, vráťte do pôvodného tvaru a nechajte voľne vyschnúť.
Nesušte ju v sušičkách na bielizeň ani na radiátore, nevystavujte  priamemu slnečnému svetlu.

 

Životnosť spodnej bielizne

Každá spodná bielizeň má obmedzenú životnosť a dôvodom ma reklamáciu nie je jej bežné opotrebovanie.
Zo záruky sú vyňaté chyby a poškodenia výrobku, ktoré vznikli nesprávnym zaobchádzaním, nesprávnym používaním alebo nesprávnym ošetrovaním výrobku.

 

Ponožky

Ponožky pred praním roztrieďte podľa farieb na biele, farebné a tmavé, predídete tak ich zapraniu. Bežné ponožky a termo ponožky perte na 40° C, môžete pridať aj aviváž. Funkčné ponožky perte v rovnakej teplote, ale znížte počet otáčok pri žmýkaní.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

*